ג'ו ג'יטסו
מועדון הלחימה ברמת חן

Israel Ju-Jitsu association

חוג ג'ו ג'יטסו – אימוני ג'ו ג'יטסו

מועדון הספורט ברמת חן

הג'ו-ג'יטסו הינה אומנות לחימה יפנית הקיימת למעלה מ- 2000 שנה ונחשבת לאם אומנויות הלחימה אשר מתוכה יצאו אומנויות לחימה רבות החל בג'ודו וכלה באיקידו. השם ג'ו ג'יטסו מורכב משתי מילים: ג'ו שמשמעותה 'רך' או 'עדין' ומהמילה ג'יטסו שמשמעותה 'אומנות' או 'טכניקה'. ומכאן נגזר המושג 'אומנות עדינה' או 'טכניקה רכה'.
בתקופה של יפן הפיאודלית שימש הג'ו ג'יטסו את הסמוראים ככלי הגנה או התקפה במצבים בהם נאלץ הסמוראי להילחם בידיו. הסמוראי נהג לשאת עימו תרשימים שבהם היו רישומים של נקודות חיוניות בגוף האדם לשם תקיפה, נעילת מפרקים וחניקות. הסמוראי חי על פי 'הבושידו' – דרכו של לוחם. 'הבושידו' הוא קוד התנהגות של הסמוראים שפותח במאות ה- 9 עד ה-12,
הכולל כבוד ונאמנות, אף עד המוות. בנוסף מכיל 'הבושידו' עוד חמש מידות טובות: יושרה, אומץ, נדיבות, הוקרה ויושר. 'הבושידו' הינו מדד לתכונות אשר ראוי שיוחזקו בלב הלוחם כדי לקבוע רמה גבוהה של לוחמים.

אימוני ג'ו ג'יטסו ברמת גן

מועדון הספורט ברמת גן – אומנות הלחימה ג'ו ג'יטסו משלבת טכניקות הגנה והתקפה, חניקות ונעילת מפרקים, למטרת הכנעתו ונטרולו המהיר ביותר של היריב. בנוסף היא מהווה דרך רוחנית וגופנית המשמשת כאמצעי לחתירה לשלמות חיים. אומנות הלחימה ג'ו ג'יטסו היוותה בסיס לרוב אומנויות הלחימה, לדוגמת הג'ודו (Judo ) , 'הדרך הרכה', יוסד על ידי ג'יגורו קאנו בשנת 1882, מאסטר בכיר באסכולת הג'ו ג'יטסו. לאחר כמעט מאה שנים (1961) הפך הג'ודו לענף ספורט אולימפי המבוסס על בריחים, חניקות והטלות. דוגמה נוספת היא איקידו (Aikido) , 'הדרך ההרמונית', אשר פותחה על ידי מוריהיי אושיבה בשנות העשרים של מאה הקודמת, אף הוא מאסטר באסכולת הג'ו ג'יטסו. למעשה כמעט וכל אומנויות הלחימה של ימינו נולדו מתוך מאומנות הלחימה החזקה והאפקטיבית ביותר – ג'ו ג'יטסו.

אימוני ג'ו ג'יטסו ברמת גן

המועצה העולמית של ארגוני הג'ו-ג'יטסו W.C.O.J.J.O

המועצה עולמית- W.C.O.J.J.O הינה ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח שייעודו להביא את אומנות הספורט-ג'ו ג'יטסו לרמה הגבוהה ביותר האפשרית תוך ארגון כל שיטות הג'ו ג'יטסו מכל עולם ויצירת ארגון לוחמה אחיד על בסיס משותף בספורט ג'ו ג'יטסו.
 
הארגון מספק קרקע פורייה להחלפת מידע, לימוד טכניקה וסיוע לחברים בניהול ותכנון תחרויות בינלאומיות וסמינרים בינלאומיים. המועצה העולמית נוסדה בשנת 1982 על ידי רון פורסטרת, (דאן 9), שהיה נשיאה הראשון. המועצה הינה ארגון תחרותי של ספורט הג'ו ג'יטסו. התחרויות כוללות: לחימת קרקע, אגרופים, בעיטות, הטלות ונעילות בריחים תחת חוקים מפורטים של חוקת המועצה העולמית.
הטורניר הבינלאומי הראשון התקיים בשנת 1984 בהוואי ומאז נערכו תחרויות רבות ברחבי העולם, במדינות: אנגליה, אוסטרליה, ארצות הברית, ארגנטינה, ניו-זילנד, אונטריו-קנדה וג'רזי.

ההיסטוריה של הג'ו - ג'יטסו הארצי

בסוף המאה ה-20 נדד הג'ו ג'יטסו לאירופה על ידי מורים יפנים. מאירופה עלה לארץ יהודה ואז דיאס והביא את הג'ו ג'יטסו לישראל. בשנת 1961 יהודה פתח את ההתאחדות הבינלאומית לג'ודו בישראל.
בתחילת שנות ה-90 מוסד הג'ו ג'יטסו בישראל לעמותה רשומה הנקראת 'איגוד הג'ו ג'יטסו בישראל' על ידי שיהאן אורן גורגוב ומספר חגורות שחורות בכירות.
בארץ ישנם מספר סניפים של העמותה ואלפי חניכים המתאמנים בכל רחבי הארץ. שיהאן אורן גורגוב המשיך לפתח את השיטה בארץ שכיום כוללת: קרבות מגע מלא, הטלות, בריחים ועוד…
אורן גורגוב - חוגים לילדים - אימוני ג'ו ג'יטסו ברמת גן

שיהאן אורן גורגוב - יו"ר האיגוד